BALSAMACJA

Czym jest balsamacja i w dlaczego warto się na nią zdecydować?


Ciało zmarłego narażone jest na szereg procesów chemicznych. Po śmierci w sposób naturalny nasze ciało wysycha i zaczynają się w nim gromadzić bakterie. Balsamacja hamuje rozkład ciała, spowalnia go, dzięki temu możliwe jest wystawienie zwłok na widok publiczny w temperaturze pokojowej. To czas dany na godne pożegnanie się z bliskimi.



Balsamacja przywraca naturalne rysy twarzy i koloryt, osoba zmarła wygląda tak, jakby spała. Znikają wszelkie plamy opadowe, cera ma naturalny kolor, znikają zasinienia.


To tak zwana konserwacja zwłok. Wykonuje się ją nie tylko ze względów estetycznych, ale także sanitarnych. Zabalsamowane ciało jest wysterylizowane oraz pozbawione bakterii gnilnych.

Czy wiesz, że…

Balsamacji poddawane były ciała ludzi znanych? A nawet postaci biblijnych, jak Jakub Józef, postaci z historii nowożytnej, jak Jan Paweł II?

Jako jedyny zakład pogrzebowy we Wrocławiu zatrudniamy profesjonalistę w celu przeprowadzenia procesu balsamacji!

Balsamacja jest bezpieczna dla środowiska, stąd też w większości krajów Unii Europejskiej jej przeprowadzenie stało się wymogiem administracyjnym podczas transportu zwłok za granicę.

Zabieg tanatopraksji może wykonywać wyłącznie osoba posiadająca specjalne uprawnienia. Firma ARCHON jako jedyna we Wrocławiu zatrudnia w tym celu specjalistę, który ukończył szereg specjalistycznych kursów w tej dziedzinie. Potwierdzają to licznie zdobyte dyplomy z tanatopraksji. Nasz pracownik odbył również specjalistyczne kursy balsamacji i chirurgicznej rekonstrukcji ciała osoby zmarłej. To jedyny tanatopraktyk we Wrocławiu zatrudniony przez prywatną firmę pogrzebową.

Jeśli mają Państwo pytania lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu.


  funeralhome-contact-icon1

  ADRES

  A.Archon Zakład Usług Pogrzebowych i Kamieniarskich - Warzywoda s.c.

  ul. B. Krzywoustego 287
  50-310 Wrocław

  NIP: 895 190 13 91
  Regon: 020659723

  funeralhome-contact-icon3

  E-MAIL

  zaklad@zaklad-pogrzebowy.com.pl