Profesjonalne usługi pogrzebowe
na terenie całego kraju

Profesjonalne usługi pogrzebowe
na terenie całego kraju

Jesteśmy najstarszym zakładem pogrzebowym we Wrocławiu, który powstał tuż po II Wojnie Światowej – od ponad dwóch pokoleń zajmujemy się organizacją ceremonii pogrzebowych oraz załatwianiem związanych z nimi formalności.

Zakład Usług Pogrzebowych Archon to firma, która posiada długą tradycję. Wcześniejsza siedziba firmy przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie powstała zaraz po II Wojnie Światowej.

Ciągły rozwój firmy i doświadczenie, które przez ten czas zebraliśmy, pozwoliło nam lepiej zrozumieć problemy i trudności, stojące przed bliskimi osób zmarłych. Realizujemy kompleksowe usługi pogrzebowe zarówno na zlecenie osób prywatnych, instytucji państwowych i samorządowych.

Organizujemy ceremonie pogrzebowe na cmentarzach komunalnych i parafialnych na terenie całego kraju. Jesteśmy w stanie przeprowadzić ceremonie zarówno religijne jak i świeckie, które mogą mieć postać pogrzebów tradycyjnych i urnowych po uprzednim poddaniu kremacji osoby zmarłej.

Dokładamy wszelkich starań, aby w tych trudnych dla Państwa chwilach stanowić oparcie i służyć pomocą w rozwiązywaniu wszelkich problemów związanych z organizacją ceremonii pogrzebowej

W trosce o najwyższy poziom usług Zakład Pogrzebowy Archon wciąż się rozwija i dąży do tego, aby ceremonia pożegnalna Państwa bliskich odbyła się zgodnie z Państwa życzeniem.

Nasze doświadczenie i profesjonalizm mogą potwierdzić:

Własne kaplice


Obecnie Zakład Usług Pogrzebowych Archon jako jedyny zakład pogrzebowy we Wrocławiu posiada dwie kaplice przedpogrzebowe z możliwością całodobowego czuwania przy osobie zmarłej. W 2011 roku oddaliśmy do dyspozycji Rodzin nowy obiekt, w którym mieści się kaplica przedpogrzebowa, chłodnia i pomieszczenia socjalne wraz z pełną infrastrukturą. W naszej kaplicy mogą odbywać się wszelkie ceremonie pogrzebowe w obrządku wyznawanym przez Zmarłego jak i uroczystości świeckie, pozwalając Rodzinom na godne i komfortowe pożegnanie z bliskimi. Kaplice Zakładu Pogrzebowego Archon to miejsca gdzie Rodzina i przyjaciele mogą w skupieniu pożegnać ukochaną osobę lub dokonać krótkiej identyfikacji przed poddaniem jej kremacji. W każdym przypadku pożegnanie może odbywać się w zupełnej ciszy, przy modlitwie lub zostać wzbogacone o ulubioną muzykę Zmarłego lub Rodziny.

Certyfikaty


Długoletnie doświadczenie w organizowaniu kompleksowych usług pogrzebowych, a także specjalizacja w międzynarodowym transporcie zmarłych została uwieńczona otrzymaniem w 2006 roku zezwolenia o numerze 15-75-234 na wykonywanie czynności pogrzebowych na terenie Francji. Dzięki niemu nasza firma ma możliwość świadczenia usług w przewozie zwłok z zagranicy w całej Europie w tym z Francji do Polski jak i z Polski do Francji bez konieczności uczestnictwa pośredników. Wiąże się to z indywidualnym podejściem i kontaktem z najbliższą Rodziną zmarłego, a także znacznym obniżeniem kosztów świadczonej usługi. Dysponujemy samochodami, które posiadają odpowiednie certyfikaty i przeglądy zgodne ze standardami i normami francuskimi. Mogą mieć Państwo pewność, że przypadku odejścia bliskiego za granicą wszystko przebiegnie bez komplikacji.

Prywatne prosektorium


W 2013 roku Zakład Pogrzebowy Archon oddał do dyspozycji Rodzin pierwsze prywatne prosektorium we Wrocławiu. W obiekcie tym wykonywane są sekcje osób zmarłych na zlecenie szpitala specjalistycznego im. A. Falkiewicza we Wrocławiu oraz sekcje na zlecenie Rodzin osoby zmarłej. Ponadto prosektorium jest wyposażone w specjalistyczny sprzęt dzięki któremu można o każdej porze dokonać balsamacji zwłok. Balsamację i sekcję wykonuje wykwalifikowany pracownik Zakładu Usług Pogrzebowych posiadający wszelkie szkolenia oraz certyfikaty. W 2016 roku została podpisana umowa z Wrocławskim pogotowiem ratunkowym.

Jeśli mają Państwo pytania lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu.


  funeralhome-contact-icon1

  ADRES

  A.Archon Zakład Usług Pogrzebowych i Kamieniarskich - Warzywoda s.c.

  ul. B. Krzywoustego 287
  50-310 Wrocław

  NIP: 895 190 13 91
  Regon: 020659723

  OTO NASZE
  PUNKTY OBSŁUGI